УТВОРЕННЯ ПОТУЖНОЇ СИСТЕМИ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Основним підходом на сучасному етапі реформування української армії є створення у ЗСУ ефективної територіальної оборони яка спроможна дати миттєву відповідь на виклик противника.

З початком року в центральних областях нашої держави були проведені навчання під назвою «Козацька воля». В ході навчань були відпрацьовані заходи по підготовці та виконанню бойових завдань щодо захисту територіальної цілісності України. Мета заходу полягала в посиленні захисту ділянок українського кордону, забезпеченні функціонування органів державної влади, оборони важливих об’єктів та комунікацій в боротьбі з диверсійно-розвідувальними силами противника.

Важливу роль та допомогу в проведені цих навчань які проходили в Чернігівській, Харківській, Херсонській та Сумській областях надали органи державної влади та місцевого самоврядування. Завдяки їхній підтримці вдалося запобігти виникненню проблемних питань щодо забезпечення формою одягу, харчами, засобами зв’язку, транспортом, та іншими матеріально-технічними засобами. Олександр Турчинов, який був присутнім на полігоні, де проходили навчання з територіальної оборони, зауважив, що система резервного навчання яка розроблена Генеральним штабом повинна забезпечити Україну «потужною півмільйонною армією, яка буде здатною надійно захистити країну від будь-якого агресора». Також він додав, що розвиток територіальної оборони в умовах особливого періоду полягатиме у перетворенні кожного регіону та міста на «неприступну фортецю».

У Сумській області в навчаннях військової оборони брали  участь представники обласних і районних військових комісаріатів, інструктори навчальних центрів, офіцери оперативних командувань «Північ» та «Схід», які вивчали спроможності Сумського ОВК та підпорядкованих районних військових комісаріатів, здійснювали оповіщення, збір, приймання та підготовку мобілізаційних ресурсів бригади територіальної оборони. До цих навчань було залучено понад 2000 резервістів оперативного резерву другої черги та військовозобов’язані мобілізаційного резерву. Значна кількість особового складу мала бойовий досвід. В Полтавській області також було відпрацьоване завдання по в обороні району. На базі однієї з військових частин Дніпропетровської області проводились навчальні збори зі стрілецькою ротою бригади територіальної оборони області. Протягом навчань було закріплено практичні навички з тактики, інженерної підготовки та медицини.

Також Командуванням Сухопутних військ було започатковано заходи “Єдиного стрілецького дня”, які проводилися у вихідні дні за планами обласних (районних) військових комісаріатів з приписним складом підрозділів бригад територіальної оборони. Ціль навчань з територіальної оборони, яка полягала у відпрацюванні теоретичного та практичного знання, навичок та дій у складі підрозділу для забезпечення функціонування стратегічних об’єктів області у разі виникнення військової загрози успішно досягнена.

На сьогодні в Україні створено потужну систему територіальної оборони, сила якої полягає в поєднанні військової та цивільної складових у захисті Батьківщини. Саме створення бригад територіальної оборони, залучення та підготовка мотивованих і патріотично налаштованих громадян дасть  нам можливість сформувати безпечне середовище для громадян України. Вищезазначені заходи гарантують мирне життя та сприяють суттєвому підвищенню обороноздатності нашої держави.